Želvy Ninja (2014) celý film ke stažení zdarma

24. srpna 2014 v 16:03

První Želvy Ninja se objevily roku 1984 v komiksu, o tři roky později v animovaném seriálu, jenž k nám dorazil se zpožděním. Ještě před pár lety by to byl docela dobrý námět na vtip: "Představte si, jak by asi dopadly Želvy ninja ke stažení, kdyby je zfilmoval Michael Bay!" Teď už tento vtip používat nemůžeme, protože Michael Bay rebootoval Želvy ninja ke stažení zdarma . Když se dostáváme na úroveň scénáře jednotlivých scén, tak je to pořád plus mínus přijatelné v rámci filmů pro dětičky.
Z filmu čiší okatá sázka na nostalgii, vděčnou smířlivost divákovy paměti, nicméně zároveň skoro hmatatelně líčí nástrahy na pokolení novější éry. Jestliže se želvy odjakživa pokládají za teenagery, tentokrát své publikum vidí v daleko nižších věkových skupinách. Pokud je Vám kolem třiceti, byli jste přibližně před 20 lety svědky absolutního boomu Ninja želv. Od té doby uplynul značný časový úsek a Teenage Mutant Ninja Turtles se konečně po těch letech dočkali plnohodnotného hraného filmu. Docela rychle a nenásilně jsme uvedeni do světa zmutovaných želv, bez dlouhých okolků nás scénáristé seznamují s jejich příběhem. Želváci berou spravedlnost do vlastních rukou, ačkoliv jejich adoptivní otec Tříska nesouhlasí. Představitelé muscle želv jsou skuteční herci, na které se pak pouze nabalilo CGI maso.
New York úpí pod knutou krutých zločinců klanu Foot - ten název je odvozen od způsobu, jakým jeho členové šlapou po spravedlnosti. A i když je to doprovázeno hezkou komiksovou stylizací úvodních titulků, je to míněno naprosto vážně. Ano, Michelangelo, Donatello, Rafaelo a Leonardo jsou dětinští, logikou reálného světa (a jeho fyzikou) si hlavu nelámou a novinářka April neudělá feministkám radost.
Možná zaslechnete povzdechy, jak je film špatný, jak zprznil kult našeho dětství... Ale na to se dá říct jediné. Co jste proboha čekali? April ztvárnila oblíbenkyně především mužské části publika Megan Fox. Ta kromě svých křivek zaujala především mizerným hereckým výkonem. Jelikož byl Michael Bay poslední dobou docela vytížený, tak režii přenechal Jonathanu Liebesmanovi a sám se na snímku podílel jen produkčně. Celkově se mi Želvy Ninja online ke stažení docela líbily. Na projekci jsem šel spíše s despektem a obavami, jak moc tvůrci oblíbené postavičky z dětství zprzní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama