V oku tornáda cz dabing ke stažení zdarma

24. srpna 2014 v 17:29

Katastrofické filmy jsou dlouhodobě výsadou hollywoodských studií, které tak demonstrují svoji nadvládu v trikových efektech. V oku tornáda se snaží na příbězích několika bezvýznamných postav nakrmit diváka digitálními záběry na ničivé tornádo, které pustoší malé městečko Silverton. Upřímně, V oku tornáda je jen slabým odvarem toho, co vzniklo v minulosti. Nikdo už mne neohromí tím, že nějaké město pustoší vítr. Na druhou stranu obyčejná zápletka nijak snímku neškodí.
Z ničeho nic se v roce 2014 objevuje v kinech katastrofický snímek o ničivé síle přírodních živlů, který se snaží lehce oživit subžánr, jenž se ocitl na vrcholu v devadesátých letech. Centrem dění je americké město Silverton, které se v jediném dni ocitne přímo ve středu několika tornád, která ho totálně zpustoší. Režisér filmu Steven Quale se rozhodl, že film natočí pomocí ručních kamer, tudíž se pokusí o jakýsi pseudodokument. Přes veškerou kritiku je ovšem V oku tornáda poměrně příjemným překvapením a částečným oživením archaického subžánru a ukazuje cestu, jak k podobným snímkům v jedenadvacátém století přistupovat.
Možná vám to připomíná Twister z roku 1996. Tahle nová větrná jízda má ale tu výhodu, že vznikla době, kdy jsou digitální triky na absolutním vrcholu a na filmu je to vidět. Nutno uznat, že scény s kolosálním a fatálním ničením všeho, co tornádům přijde do cesty, jsou prostě skvělé. V oku tornáda je prostě letní jednohubka, kterou si v dobrém kině maximálně užijete a za čas si ji rádi zopakujete i doma s dobrým zvukovým systémem. Tornáda sice samy o sobě vypadají slušně, ale kvůli menšímu ranci peněz tu není žádný pořádný moneyshot. Prostě je snímek podivně vyprázdněný a přebíhá mezi jednotlivými "bojišti", aniž by ze sebe postavy sypaly vtipy nebo moudra. Při snížení nároků je přitom V oku tornáda nijak neurážejícím průměrem, který by v sobotním programu Novy udělal velkou parádu.
Natvrdlejším divákům pak podtext odhalí finále, kdy vlajky s hvězdami a pruhy znovu zavlají a všichni obyvatelé Silvertonu se pouštějí do obnovy města pod společným heslem "znovu povstaneme". Steven Quale ovšem není tím typem filmaře, od kterého bychom očekávali nějakou velkou sebereflexi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eileen Abigail Smith Eileen Abigail Smith | Web | 31. srpna 2014 v 17:35 | Reagovat

Až na to, že to stáhnout nejde -_-

2 ekol ekol | 15. září 2014 v 2:11 | Reagovat

Cely web je jedno velke hovno.. napises online a nic tu neni..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama