Srpen 2014

Expendables: Postradatelní 3 ke stažení zdarma

24. srpna 2014 v 18:26

Postradatelní 3 jsou konečně tím, čím chtěli být. Neskrývají se alibisticky za přijatelnější umělecké postupy a znalecké sebeironizování. Expendables: Postradatelní 3 se konečně k formátu 80' blíží, mimo jiné i proklínaným zapojením mladších drsňáků. Dosud to totiž vypadalo jako ve variaci na Potomky lidí, kde se průměrný věk drsňáků zasekl dost vysoko. Není to dnešními či naopak vysoce zašlými metodami zprostředkované a hromadně mrkající vzpomínání na bandu chlapů, kteří byli v osmdesátých letech slavní. Expendables: Postradatelní 3 ke stažení jistě rytmicky, herecky i stylově skřípou - lehce trapné jsou snaha o velkolepost za použití omezujících digitálních triků nebo sílící mimóznost Harrisona Forda (což byl kdysi herec, jehož jsem upřímně obdivoval).
Expendables: Postradatelní 3 ke stažení zdarma se snaží otevřít i mladšímu publiku, ale jistotu nakonec nepřináší nové posily, ale staří akční pardálové. Zda je to dobře, na to trojka příliš neodpovídá. Stallone tedy i ve trojce pokračuje v oživování stagnujících kariér svých kolegů, kteří by dnes samostatně áčkový film už jen stěží utáhli. Jak Wesley Snipes, tak Mel Gibson v roli Conrada Stonebankse jsou původní a zakládající členové Expendables, kteří jsou součástí jejich mytologie, jež se pro potřeby jednotlivých pokračování libovolně vynořuje. Trojka je jedním slovem dobrá. Je to samozřejmě opět akce přitažená za vlasy, ale srší fakt dobrými nápady. Expendables: Postradatelní 3 film ke stažení zdarma jsou o tom, jak Stallone se svojí partou musí zakročit, protože jím vycvičení mladí drsňáci selžou. Je těžké vyprávět zápletku filmu, který sází na jednoduchost a přímočarost. Takže všechny podstatné dějové obraty si nechávám pro sebe. Ve filmu se objevuje Wesley Snipes. Sly se prostě neohlíží na nějaké mínění prudérních ptáčků. Na rozdíl od předchozích pokračování ubrali třetí Postradatelní na svižnosti, hláškovitosti a svým způsobem i na akčnosti. Jednou z nejvýraznějších nových postav je bezesporu Galgo (Antonio Banderas), jenž je dokonalý šašek, bavič i ideální adept na chycení pod krkem.
Takže nakonec vyznění třetího dílu v režii nepříliš zkušeného, ale talentovaného režiséra Patricka Hughese (moderní western Red Hill: Krvavý zapadákov) musí opět zachraňovat staří pardálové, bez nichž se série ukazuje jako dokonale postradatelná. Expendables: Postradatelní 3 film ke stažení tentokrát nespoléhají tolik na známé tváře jako dvojka. Naopak je (bohužel) strašně málo využívají.

Strážci galaxie film ke stažení zdarma

24. srpna 2014 v 17:48

V nejnovějším přírůstku do filmového světa Marvel Cinematic Universe na chvíli opustíme jednotlivé členy pozemské týmovky Avengers a vydáme se do béčkového sci-fi vesmíru ve stylu 80. let. V době mezi prvními a napjatě očekávanými druhými Avengers by si filmový svět Marvel Cinematic Universe snad ani nemohl vést lépe. Jinak než svou komediální stránkou se totiž Strážcům Galaxie diváky bohužel zaujmout nedaří, což je u filmu z rodiny tak rozsáhlého příběhového univerza trochu problém. Odvolávat se v kontextu každé další nové marvelovky opět na Avengers Josse Whedona je dnes už sice otřepané, stejně mi to ale nedá.
Strážci Galaxie film ke stažení zdarma jsou totiž mnohem obskurnější parta než Iron Man, Kapitán Amerika, Hulk, Thor, Black Widow nebo Hawkey. Hlavní hrdina Peter si velkohubě nechává říkat Star-Lord a hrozně se diví, že jeho "proslulost" psance ještě nedolehla ke všem obyvatelům vzdálené galaxie. Peter Quelle (Chris Pratt) si říká Star Lord. Kdysi ho unesli ze Země do vesmíru. Po dvaceti letech se z něj stává člen skupinky plenitelů, kterým není nic svaté. Ve své kariéře zloděje, který loupí vzácné věci, které pak prodává překupníkům, to ale Peter přepískne ve chvíli, kdy na sebe krádeží prastarého artefaktu přivolá pozornost zlosyna a vládce rasy Kree Ronana. Už z charakteristiky postav je zřejmé, že jde o projekt poměrně atypický a tím nadmíru sympatický.
Postav je ve Strážcích Galaxie ke stažení mnohem víc a je skvělé, že se podařilo všem vytvořit takový prostor, aby si je divák velmi lehce zapamatoval. Strážci Galaxie ke stažení zdarma se poprvé v komiksovém sešitě představili v roce 1969. Vzhledem k tomu, jaký profil mají jednotlivé postavy, bylo víc než zřejmé, že bylo potřeba zachovat atmosféru původních komiksů. Film Strážci Galaxie ke stažení se odpojuje od zaběhnutého světa z předchozích dílů série, jenom aby představil ještě šílenější partu, než jsou různorodí Avengers. A právě vtip je jednou z nejsilnějších zbraní nového filmového týmu. Strach z podivných postav po chvíli odpadá a nastupuje pocit, který dostanete jen z dobrého filmu.

V oku tornáda cz dabing ke stažení zdarma

24. srpna 2014 v 17:29

Katastrofické filmy jsou dlouhodobě výsadou hollywoodských studií, které tak demonstrují svoji nadvládu v trikových efektech. V oku tornáda se snaží na příbězích několika bezvýznamných postav nakrmit diváka digitálními záběry na ničivé tornádo, které pustoší malé městečko Silverton. Upřímně, V oku tornáda je jen slabým odvarem toho, co vzniklo v minulosti. Nikdo už mne neohromí tím, že nějaké město pustoší vítr. Na druhou stranu obyčejná zápletka nijak snímku neškodí.
Z ničeho nic se v roce 2014 objevuje v kinech katastrofický snímek o ničivé síle přírodních živlů, který se snaží lehce oživit subžánr, jenž se ocitl na vrcholu v devadesátých letech. Centrem dění je americké město Silverton, které se v jediném dni ocitne přímo ve středu několika tornád, která ho totálně zpustoší. Režisér filmu Steven Quale se rozhodl, že film natočí pomocí ručních kamer, tudíž se pokusí o jakýsi pseudodokument. Přes veškerou kritiku je ovšem V oku tornáda poměrně příjemným překvapením a částečným oživením archaického subžánru a ukazuje cestu, jak k podobným snímkům v jedenadvacátém století přistupovat.
Možná vám to připomíná Twister z roku 1996. Tahle nová větrná jízda má ale tu výhodu, že vznikla době, kdy jsou digitální triky na absolutním vrcholu a na filmu je to vidět. Nutno uznat, že scény s kolosálním a fatálním ničením všeho, co tornádům přijde do cesty, jsou prostě skvělé. V oku tornáda je prostě letní jednohubka, kterou si v dobrém kině maximálně užijete a za čas si ji rádi zopakujete i doma s dobrým zvukovým systémem. Tornáda sice samy o sobě vypadají slušně, ale kvůli menšímu ranci peněz tu není žádný pořádný moneyshot. Prostě je snímek podivně vyprázdněný a přebíhá mezi jednotlivými "bojišti", aniž by ze sebe postavy sypaly vtipy nebo moudra. Při snížení nároků je přitom V oku tornáda nijak neurážejícím průměrem, který by v sobotním programu Novy udělal velkou parádu.
Natvrdlejším divákům pak podtext odhalí finále, kdy vlajky s hvězdami a pruhy znovu zavlají a všichni obyvatelé Silvertonu se pouštějí do obnovy města pod společným heslem "znovu povstaneme". Steven Quale ovšem není tím typem filmaře, od kterého bychom očekávali nějakou velkou sebereflexi.

Želvy Ninja (2014) celý film ke stažení zdarma

24. srpna 2014 v 16:03

První Želvy Ninja se objevily roku 1984 v komiksu, o tři roky později v animovaném seriálu, jenž k nám dorazil se zpožděním. Ještě před pár lety by to byl docela dobrý námět na vtip: "Představte si, jak by asi dopadly Želvy ninja ke stažení, kdyby je zfilmoval Michael Bay!" Teď už tento vtip používat nemůžeme, protože Michael Bay rebootoval Želvy ninja ke stažení zdarma . Když se dostáváme na úroveň scénáře jednotlivých scén, tak je to pořád plus mínus přijatelné v rámci filmů pro dětičky.
Z filmu čiší okatá sázka na nostalgii, vděčnou smířlivost divákovy paměti, nicméně zároveň skoro hmatatelně líčí nástrahy na pokolení novější éry. Jestliže se želvy odjakživa pokládají za teenagery, tentokrát své publikum vidí v daleko nižších věkových skupinách. Pokud je Vám kolem třiceti, byli jste přibližně před 20 lety svědky absolutního boomu Ninja želv. Od té doby uplynul značný časový úsek a Teenage Mutant Ninja Turtles se konečně po těch letech dočkali plnohodnotného hraného filmu. Docela rychle a nenásilně jsme uvedeni do světa zmutovaných želv, bez dlouhých okolků nás scénáristé seznamují s jejich příběhem. Želváci berou spravedlnost do vlastních rukou, ačkoliv jejich adoptivní otec Tříska nesouhlasí. Představitelé muscle želv jsou skuteční herci, na které se pak pouze nabalilo CGI maso.
New York úpí pod knutou krutých zločinců klanu Foot - ten název je odvozen od způsobu, jakým jeho členové šlapou po spravedlnosti. A i když je to doprovázeno hezkou komiksovou stylizací úvodních titulků, je to míněno naprosto vážně. Ano, Michelangelo, Donatello, Rafaelo a Leonardo jsou dětinští, logikou reálného světa (a jeho fyzikou) si hlavu nelámou a novinářka April neudělá feministkám radost.
Možná zaslechnete povzdechy, jak je film špatný, jak zprznil kult našeho dětství... Ale na to se dá říct jediné. Co jste proboha čekali? April ztvárnila oblíbenkyně především mužské části publika Megan Fox. Ta kromě svých křivek zaujala především mizerným hereckým výkonem. Jelikož byl Michael Bay poslední dobou docela vytížený, tak režii přenechal Jonathanu Liebesmanovi a sám se na snímku podílel jen produkčně. Celkově se mi Želvy Ninja online ke stažení docela líbily. Na projekci jsem šel spíše s despektem a obavami, jak moc tvůrci oblíbené postavičky z dětství zprzní.