Červenec 2014

Jak vycvičit draka 2 film ke stažení

5. července 2014 v 15:00

Ostrov Blp byl před pěti lety ještě plný Vikingů, kteří pro draky neměli žádné pochopení a považovali je za nepřátele. První díl dračího dobrodružství zaujal už tehdy originálním příběhem, skvělou animací a vtipem. Ani ve dvojce nechybí plno zábavy a veselých scén. Film Jak vycvičit draka 2 ke stažení zdarma umožňuje divákům zapomenout na "cartoonově" nadsazenou animovanost figur i v řadě ohledů pošahanou zápletku. Dvacetiletý Škyťák podniká na svém draku jménem Bezzubka výpravy do okolního světa. Po odmítání společnosti i odmítání společností se na konci skrze schopnost vycvičit draka stal důležitou vůdcovskou figurou.
Při jedné z výprav objeví lovce draků, kteří shání nebohá stvoření pro dračí armádu ukrutného Draga, ale také dračí království ženy jménem Valka. Jak vycvičit draka 2 ke stažení zdarma není klasickým megalomanským sequelem, v němž se všechno znásobí, zvětší a zesílí, kde je všechno hyper, mega a giga. Je velice potěšující, že se děj druhého dílu odehrává pět let po událostech prvního dílu. Špatná není ani animovaná stránka. Ta se naopak řadí k tomu nejlepšímu, co letos uvidíte v kinech, a snese i ta nejpřísnější měřítka. Zda se povedl nebo nepovedl český dabing, natož třetí rozměr, v tomto textu tedy nenajdete. Viděl jsem verzi v původním znění s českými titulky a ve 2D.
Celým snímkem prostupuje silná atmosféra, která se mění a vyvíjí spolu s příběhem. Jak vycvičit draka 2 film ke stažení rozhodně nezapomíná, že je filmem hlavně pro děti. Ukazuje záběry nádherných scenérií, všech možných dračích druhů a rozvíjí dětskou představivost. Tezi o tom, že s pokračováním narůstá snímek především co do velikosti a velkoleposti, naplňuje Jak vycvičit draka stoprocentně. Nejvíce funkčním prvkem, na kterém Jak vycvičit draka stojí a padá, totiž nadále zůstává vztah Škyťáka s Bezzubkou. I v oblasti humoru se filmu daří působit na dětské i dospělé diváky.
Bonnie Arnoldová, producentka filmu, říká, že publikum ocení velké množství draků, které se v Jak Vycvičit draka 2 objeví. Jak vycvičit draka 2 film ke stažení mělo své silné stránky a jeho sledování jsem si užila. V mých očích sice nedosahuje kvalit jedničky ani omylem.

Transformers 4: Zánik film ke stažení zdarma

5. července 2014 v 14:38

Natáčení Transformers 4: Zánik ke stažení skončilo. Kamery běžely pět a půl měsíce na řadě různých lokací ve Spojených státech, v Číně a Hongkongu. A ačkoliv obří roboty bez počítačů jednoduše nepořídíte, Bay se pořád snaží natáčet co nejvíc triků přímo na kameru. Akční sci-fi Transformers 4: Zánik ke stažení zdarma se totiž podařilo utržit 100 milionů dolarů, což představuje zatím nejvyšší tržby o premiérovém víkendu. Transformers se tak díky mimořádnému kasovnímu úspěchu v kinech dočkají za dva roky pátého dobrodružství.
Děj se odehrává 4 roky po zdemolování půlky Chicaga a lidstvo se rozhodlo ukončit spolupráci s Autoboty, protože jejich neustálé střety s Deceptikony představují pro naši rasu obrovské riziko. K tomuto účelu existuje speciální tým CIA s názvem Hřbitovní vítr, kterému velí James Savoy. Pozice vůdce Autobotů je však záhy prozrazena bezpečnostním složkám a začíná hon, který ovlivní nejen osud Yagerovi rodiny. Cade Yeager je vynálezce. Žije se svou dceru na odlehlé farmě a společně se svým přitroublým kámošem Lucasem vymýšlejí, na čem by mohli zbohatnout. Na čtvrté Transformers jsem se upřímně těšil, protože původní tři díly mám velmi rád.
Dle předchozích odstavců jste si jistě mohli vydedukovat, že se opět jedná o Bayův příběhový standard. Celé to opravdu působí, jako by Transformers 4: Zánik ke stažení byly Bayova oblíbená hračka, se kterou se nechce rozloučit za žádnou cenu. Výsledkem jsou skoro 3 hodiny v kině a u mě sílící pocit naprostého nezájmu, jak to s tim Optimem vlastně dopadne. Už v samotném traileru mě zaujala věta: Tohle není válka. Tohle je zánik lidstva. No nezní to úžasně? A nebo: Musíš věřit Optime. Prostě miluju ty efekty, které tam byly a jetě ve 3D!
Jak již bezesporu všichni víme, Transformers 4: Zánik film ke stažení zdarma nás posune nejen v čase (cca 4 roky po útoku na Chicago), ale i v prostoru. Na Zániku je na první pohled vidět, že rozpočet byl skutečně velkorysý. Film se sice blíží k tříhodinové hranici, ale nenalezneme v něm ani jediný chumáček vaty. Dokonce ani trikové podání tentokrát není tak ohromující. Není ale možné tvrdit, že by bylo tohle vydání hračkářské taškařice úsporné. Těžko říct, proč Bayovi stopáž takto nabobtnala, když ji ani neproložil adekvátní mírou humornosti.