Zloba - Královna černé magie film ke stažení

3. června 2014 v 20:34
O Zlobě - Královně černé magie se mluvilo jako návratu klasické pohádky v trochu jiném kabátu. Předně musím říci, že jsem od filmu vůbec nic nečekal. Z traileru jsem usoudil, že velká studia stále trpí syndromem Pána prstenů a chtějí do diváků rvát maximum trikových záběrů. Jak již název Zloba - Královna černé magie, v originále Maleficent, napovídá, hlavní hrdinkou tentokrát nebude spanilá dívka, na níž byla v den jejího narození uvržena kletba. Nápad s tím podívat se na známou předlohu z jiné perspektivy a její děj posunout před nebo za již všeobecně vžitý příběh není u Disney zcela nový.
Film Zloba - Královna černé magie natočil jako svůj debut Robert Stromberg, který je původní profesí trikař, za což si vysloužil i dva Oscary. Ačkoli triky nejsou úplně dokonalé a na mnoha z nich je dost vidět jejich digitální původ, stále jde o jasný nadprůměr. Zásadní problém nastává ve chvíli, kdy se má vyprávět příběh. Ten zpočátku není špatně rozehraný, ale s postupem času upadá do stereotypu. Film Zloba - Královna černé magie s Angelinou Jolie v hlavní roli spojuje prvky trikové fantasy s motivy klasické pohádky. Vcelku pohledně, jen princové tu ostrouhají. Scénář, který zručně převedl na plátno režisér Robert Stromberg, vychází jednak z pohádek bratří Grimmů, jednak z verze Charlese Perraulta.
Zprvu si až příliš prostoru ukrajuje vypravěčský komentář, líčící éru "před Růženkou", tedy lásku pohádkové bytosti k člověku, jenž ji krutě zradí. Postavy jsou ve Zlobě jednoduše divné a přiznám se, že jsem více než hodinu přemýšlel, kdo je ve filmu vlastně klaďák a kdo záporák. Co na tom, že Angelina Jolie je pro roli temně se tvářící čarodějnice prakticky dokonalá a že si postavu užívá, umí být děsivá i zvládá i dojímat.
Už původní záměr ukázat detailněji (tedy během takřka celé první půle filmu), co stojí za kletbou zlé sudičky, není příliš šťastný. Angelina Jolie se vrací na plátno poměrně triumfálním způsobem a její postava zaplňuje prakticky celý prostor filmu. Příběh původní Růženky a filmu Zloba - Královna černé magie spolu nemohou koexistovat ve stejném univerzu, byť si obě postavy k sobě nakonec najdou cestu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama