Na hraně zítřka 2014 ke stažení zdarma

3. června 2014 v 20:10
Zemi napadla mimozemská rasa, jejíž způsob boje je velmi sofistikovaný. Učí se z chyb lidstva a přizpůsobuje tomu další taktiku. Nechce se mu do boje, nesnáší krev a prostě a jednoduše - je zbabělec. Generál ho nechá zatknout a vyšle ho na bojiště ne jako vojenského mluvčího, ale jako obyčejného vojína. Samozřejmě neuspěje, je válka, Zemi drtí mimozemšťani (podle map začali v Česku) a opovrhovaný dezertér s nulovým výcvikem logicky padne mezi prvními. Skutečnost, že i po sérii tréninků působí muž vedle své cvičitelky jako dřevo, patří k četným výrazům nevtíravé hravosti, které film povyšují nad běžnou modelovou situaci. Cruiseova postava trochu trpí handicapem své obyčejnosti, nenaplňuje hrdinské archetypy a nebudete ho mít za cool geroje, v jehož přítomnosti byste chtěli strávit aspoň pár minut.
Těžko vzpomenout na lépe napsanou letní pohodu. Kromě efektních válečných jatek, které bez problémů propojují Zachraňte vojína Ryana s Avatarem a Transformery, se tu zábavně hraje s paradoxy repetitivních zážitků. Lidstvo bojuje s invazí hmyzoidních mimozemšťanů, kteří prozatím okupují Evropu, ale už si brousí zuby na Anglii a pak hurá přes moře. Trailery se důsledně snaží zatajit jednu skutečnost: Na hraně zítřka ke stažení je velmi vtipný film s mnoha dobrými žertíky a narážkami, vyplývajícími z ústředního paradoxu. Film je chytrý. Na letní mega blockbuster až překvapivě chytrý a odvážím se tvrdit, že některé časové vtipy a paradoxy mohou méně pozorným divákům trochu zamotat hlavu.
Děj, který staví na předloze Hiroši Sakurazaky, je chytře namontovaný tak, že nic nezůstává nevysvětleno a nestíhá nudit. Proměnlivá, neokoukaná a nutno podotknout, že také chytře vystavěná akce provází celým snímkem, stejně jako vizuálně působivé zpracování jak samotných mimiků, tak i válečných scén. Film Na hraně zítřka (Edge Of Tomorrow) ke stažení zdarma začíná přecházet pověst opravdu velmi povedeného filmu, ve kterém si přijdou na své fanoušci, ale i odpůrci herecké ikony Toma Cruise.
Tom Cruise se ve filmu Na hraně zítřka ke stažení konečně vrací na výsluní. Na hraně zítřka 2014 je naprosto čistý a konzistentní film. Od začátku do konce držící se jasného schématu, který vyždímává do poslední kapičky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama