Červen 2014

Zloba - Královna černé magie film ke stažení

3. června 2014 v 20:34
O Zlobě - Královně černé magie se mluvilo jako návratu klasické pohádky v trochu jiném kabátu. Předně musím říci, že jsem od filmu vůbec nic nečekal. Z traileru jsem usoudil, že velká studia stále trpí syndromem Pána prstenů a chtějí do diváků rvát maximum trikových záběrů. Jak již název Zloba - Královna černé magie, v originále Maleficent, napovídá, hlavní hrdinkou tentokrát nebude spanilá dívka, na níž byla v den jejího narození uvržena kletba. Nápad s tím podívat se na známou předlohu z jiné perspektivy a její děj posunout před nebo za již všeobecně vžitý příběh není u Disney zcela nový.
Film Zloba - Královna černé magie natočil jako svůj debut Robert Stromberg, který je původní profesí trikař, za což si vysloužil i dva Oscary. Ačkoli triky nejsou úplně dokonalé a na mnoha z nich je dost vidět jejich digitální původ, stále jde o jasný nadprůměr. Zásadní problém nastává ve chvíli, kdy se má vyprávět příběh. Ten zpočátku není špatně rozehraný, ale s postupem času upadá do stereotypu. Film Zloba - Královna černé magie s Angelinou Jolie v hlavní roli spojuje prvky trikové fantasy s motivy klasické pohádky. Vcelku pohledně, jen princové tu ostrouhají. Scénář, který zručně převedl na plátno režisér Robert Stromberg, vychází jednak z pohádek bratří Grimmů, jednak z verze Charlese Perraulta.
Zprvu si až příliš prostoru ukrajuje vypravěčský komentář, líčící éru "před Růženkou", tedy lásku pohádkové bytosti k člověku, jenž ji krutě zradí. Postavy jsou ve Zlobě jednoduše divné a přiznám se, že jsem více než hodinu přemýšlel, kdo je ve filmu vlastně klaďák a kdo záporák. Co na tom, že Angelina Jolie je pro roli temně se tvářící čarodějnice prakticky dokonalá a že si postavu užívá, umí být děsivá i zvládá i dojímat.
Už původní záměr ukázat detailněji (tedy během takřka celé první půle filmu), co stojí za kletbou zlé sudičky, není příliš šťastný. Angelina Jolie se vrací na plátno poměrně triumfálním způsobem a její postava zaplňuje prakticky celý prostor filmu. Příběh původní Růženky a filmu Zloba - Královna černé magie spolu nemohou koexistovat ve stejném univerzu, byť si obě postavy k sobě nakonec najdou cestu.

Na hraně zítřka 2014 ke stažení zdarma

3. června 2014 v 20:10
Zemi napadla mimozemská rasa, jejíž způsob boje je velmi sofistikovaný. Učí se z chyb lidstva a přizpůsobuje tomu další taktiku. Nechce se mu do boje, nesnáší krev a prostě a jednoduše - je zbabělec. Generál ho nechá zatknout a vyšle ho na bojiště ne jako vojenského mluvčího, ale jako obyčejného vojína. Samozřejmě neuspěje, je válka, Zemi drtí mimozemšťani (podle map začali v Česku) a opovrhovaný dezertér s nulovým výcvikem logicky padne mezi prvními. Skutečnost, že i po sérii tréninků působí muž vedle své cvičitelky jako dřevo, patří k četným výrazům nevtíravé hravosti, které film povyšují nad běžnou modelovou situaci. Cruiseova postava trochu trpí handicapem své obyčejnosti, nenaplňuje hrdinské archetypy a nebudete ho mít za cool geroje, v jehož přítomnosti byste chtěli strávit aspoň pár minut.
Těžko vzpomenout na lépe napsanou letní pohodu. Kromě efektních válečných jatek, které bez problémů propojují Zachraňte vojína Ryana s Avatarem a Transformery, se tu zábavně hraje s paradoxy repetitivních zážitků. Lidstvo bojuje s invazí hmyzoidních mimozemšťanů, kteří prozatím okupují Evropu, ale už si brousí zuby na Anglii a pak hurá přes moře. Trailery se důsledně snaží zatajit jednu skutečnost: Na hraně zítřka ke stažení je velmi vtipný film s mnoha dobrými žertíky a narážkami, vyplývajícími z ústředního paradoxu. Film je chytrý. Na letní mega blockbuster až překvapivě chytrý a odvážím se tvrdit, že některé časové vtipy a paradoxy mohou méně pozorným divákům trochu zamotat hlavu.
Děj, který staví na předloze Hiroši Sakurazaky, je chytře namontovaný tak, že nic nezůstává nevysvětleno a nestíhá nudit. Proměnlivá, neokoukaná a nutno podotknout, že také chytře vystavěná akce provází celým snímkem, stejně jako vizuálně působivé zpracování jak samotných mimiků, tak i válečných scén. Film Na hraně zítřka (Edge Of Tomorrow) ke stažení zdarma začíná přecházet pověst opravdu velmi povedeného filmu, ve kterém si přijdou na své fanoušci, ale i odpůrci herecké ikony Toma Cruise.
Tom Cruise se ve filmu Na hraně zítřka ke stažení konečně vrací na výsluní. Na hraně zítřka 2014 je naprosto čistý a konzistentní film. Od začátku do konce držící se jasného schématu, který vyždímává do poslední kapičky.