Film Pompeje ke stažení zdarma

4. května 2014 v 18:59

Pompeje - Symbol zhýralosti a přepychu, kde pro pobavení smetánky i obyčejných občanů, kteří přeci potřebují "chléb a hry", probíhají v obří aréně gladiátorské zápasy na život a na smrt. Do Pompejí na slavnosti míří ale i zkorumpovaný římský senátor Corvus (Keifer Sutherland), který má na místě zjistit, zda se císaři ve městě vyplatí investovat peníze na nový viadukt.
V otevírací scéně (uzmuté přímo z Barbara Conana) tudíž hlavní hrdina brutálně přijde o rodiče a je odveden kamsi pryč, abychom skočili o 17 let dopředu, kdy je z něj prakticky nejlepší gladiátor na světě. Finální půlhodina čiré destrukce pák má sice potřebné měřítko a nešetří nic a nikoho. Otrok Milo se má stát gladiátorem, což je velký problém, protože se zamiluje do ženy (dcery), která je dcerou význačného antického obchodníka.
Pompeje ke stažení zdarma jsou ideálním doplňkem ke konzumaci nezdravých jídel v kině. Vizuál Pompejí příjemně překvapil. Včetně katastrofických scén, které nečpí CGI na sto honů. Možná dobrému dojmu nahrával temný nádech spojený s prezentací 3D. Chytil to za správný konec. Sopka se začíná probouzet a dělat neplechu už v první třetině filmu. Pravda, karty v Pompejích nezvolil vůbec špatně - antika pořád táhne, vybuchující sopka neurazí nikdy a osud Pompejí zná každý. Herectví tu ostatně slouží hlavně jako vyplň čekání na to, až se Vesuv uráčí bouchnout a srovnat město včetně všech jeho obyvatel se zemí.
Po hodině konečně začne to, na co čekáme, tudíž zkáza Pompejí. Film je distribuován s titulky i s dabingem. Dabing je v tomto případě pravděpodobně lepší varianta, protože v českém znění mají Pompeje ke stažení příjemně debilní retro-atmosféru. Harington se odhaluje jako herecké poleno, jehož jednu zajímavou polohu vyždímala Hra o trůny. Andersonovi se Pompeje nevymkly z rukou, což nakonec spíš zamrzí. Jsou poměrně nudným konstruktem všeho, co režiséra v době natáčení bavilo.
Pompeje ke stažení zdarma nejsou zcela nezvládnutým filmem, ale chybí v nich cokoliv, co by jim dalo duši a byť jediný moment, který byl nebyl bez potřebného kontextu vytržený z jiného filmu. V podstatě jde o tuctový popcornový spektákl, jenž nevybočuje z hollywoodské šablony a obvyklých klišé, a kterým se divák musí chtě nechtě prokousat, aby mohl být svědkem trochy té antické digizkázy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 movieclub movieclub | Web | 8. května 2014 v 13:07 | Reagovat

Prečo sa ti zdá, že nevyzerá na 25? :)...Zdá sa ti mladšia? Veď v 25ke ešte osoba nie je stará a rozhodne tak ani nevyzerá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama