Film Noe 2014 ke stažení zdarma

4. května 2014 v 18:20

Bůh stvořil člověka k obrazu svému, aniž tušil, jak se mu Hollywood odvděčí. Starozákonní Noe, vyvolený spravedlivý, jenž na arše uchránil rodinu a páry zvířat před potopou, předvádí ve filmu hysterické psychodrama. "Je to hollywoodský velkofilm biblických proporcí, ale musíme počkat, zda neutone v moři kritiky a kontroverzí," píše deník Daily Telegraph o novém filmu, který přichází tento týden do amerických kin.
Film Noe ke stažení zdarma není tak nepovedený nebo směšný, jak může naznačovat titulek, jedná se však o nejslabší počin režiséra Darrena Aronofskyho, který se s velkým rozpočtem sice utrhl z řetězu, avšak neinvenčně. Titulní hrdina s pláštěm připomíná na obálce spíš vyžilého Supermana, který nedokáže zabránit zániku světa. Aronofsky a spol. chtěli v komiksu docílit postapokalyptické atmosféry už před potopou. Finální podoba prohnaná hollywoodskou továrnou vstoupí do českých kin tento čtvrtek, hrají v ní Russell Crowe, Jennifer Connellyová, Ray Winstone, Emma Watsonová nebo Anthony Hopkins.
Celý film Noe ke stažení je pro mě poměrně rozpačitý film. Aronofsky na jednu stranu přesně ví, co chce říct a má schopnosti k tomu, aby to říct dovedl. Film je po technické stránce ohromující, skýtá celou řadu opravdu silných momentů. Podle mě je to celkem rozporuplný film, kterému se po technické stránce nedá moc co vytknout a jak již bylo řečeno "biblické" téma se snaží divákům představit moderním pohledem dnešní doby. Z Šétovy linie potomků pochází i náš Noe. Je to prostý milující člověk a se svou ženou Naameh má tři syny - Šém, Chám, Jefet, a žijí na Zemi v období velkého sucha, kdy široko daleko skoro nic neroste.
Během plavby má Noe v hlavě myšlenky, kterých se obával. Co když ani jeho rodina nestojí za záchranu? Vždyť čím se od ostatních lidí liší? Každý člověk má v sobě zaseté zlo. Kromě vzrůstajícího napětí v jeho rodině, rozšířené o nalezenou dívku Ilu, stále častěji vnímá neblahou přítomnost tlupy Tubalcaina. Noe je monumentální, trikově úžasně zvládnutý film, tady se experti z Industrial Light & Magic překonali.
Na Noemovi se toho dá najít hodně nedodělaného, nemá cenu jej vynášet do nebes. Stvořiteli je ale třeba děkovat za jeho filosofickou rovinu. Přestože je Noe ke stažení zdarma kritizován, zatím je divácky poměrně úspěšný. Navíc Hollywood Reporter jej na rozdíl od vatikánského média popsal jako "čerstvý pohled na jednu ze základních událostí biblické historie".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama