Film 300: Vzestup říše ke stažení zdarma

4. května 2014 v 18:42

Dvojka začíná zmínkou o marathonské bitvě v roce 490 př.n.l. a končí zhruba měsíc po událostech jedničky zářijovou námořní bitvou u Salamíny, kde spojené řecké loďstvo pod Themistokleovým (Sullivan Stapleton) vedením dosáhlo rozhodného vítězství nad početně silnější perskou flotilou. Hlavy a údy jsou oddělovány od rozpáraných těl a krev přitom cáká na všechny strany. Kdo nemá rád pohled na krev, měl by se tomuto filmu vyhnout, protože režisér rozjíždí opravdové orgie, umocněné použitým 3D formátem.
Nakonec tvůrci zvolili takzvaný sidequel, což znamená, že se film odehrává víceméně ve stejnou dobu, jako jeho předchůdce, akorát na jiném místě. Nečekejte nicméně návrat charismatického Gerarda Butlera a jeho tlupy. Děj víceméně kopíruje první díl, jen se změnilo prostředí. Moře rozhodně není špatná lokalita, ale po chvíli se zají a akci chybí větší rozmanitost. Zásadní změnou k lepšímu je soundtrack od člověka, který si říká "Junkie XL" a skládá spíše věci, na které se tancujete na Stodolní. Je to příjemná alternativa k "další variaci na Zimmera". Nemluvě o blbé hudbě Tylera Batese z původního filmu. Ve Vzestupu říše se dozvídáme, jak Peršané poprvé zaútočili na Řecko a v bitvě u Marathónu byli odraženi.
I když se měl film původně jmenovat Xerxes, božský král (Rodrigo Santoro) je tentokrát jenom zlověstnou figurou v pozadí. Bylo by s podivem, kdyby po premiéře filmu 300: Vzestup říše nevyšel článek rozlíceného historika nebo fandy řecko-perských válek. V prvním snímku stylizovaného světa antických krvavých řežeb říká Gorgó Leonidasovi: "Nevol jako král ani jako manžel, ale jako svobodný muž.". Druhé kolo řecko-perského střetu ale takřka dokonale naplňuje trailerové přísliby, které zvaly na větší, krvavější a akčnější pokračování filmu.
300: Vzestup říše je koncipován jako sidequel, který se vyznačuje tím, že jeho děj se odehrává nikoli návazně, ale prakticky ve stejnou dobu, i když na jiném místě, než základní verze. Když ho nebudete brát moc vážně a jste otužilými příznivci žánru, kteří v něm mají již něco natrénováno, můžete se docela bavit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 7. května 2014 v 20:25 | Reagovat

Tak to je dobré, a to není trestné stahovat si filmy? Pro svou potřebu asi ne, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama