Květen 2014

Film Pompeje ke stažení zdarma

4. května 2014 v 18:59

Pompeje - Symbol zhýralosti a přepychu, kde pro pobavení smetánky i obyčejných občanů, kteří přeci potřebují "chléb a hry", probíhají v obří aréně gladiátorské zápasy na život a na smrt. Do Pompejí na slavnosti míří ale i zkorumpovaný římský senátor Corvus (Keifer Sutherland), který má na místě zjistit, zda se císaři ve městě vyplatí investovat peníze na nový viadukt.
V otevírací scéně (uzmuté přímo z Barbara Conana) tudíž hlavní hrdina brutálně přijde o rodiče a je odveden kamsi pryč, abychom skočili o 17 let dopředu, kdy je z něj prakticky nejlepší gladiátor na světě. Finální půlhodina čiré destrukce pák má sice potřebné měřítko a nešetří nic a nikoho. Otrok Milo se má stát gladiátorem, což je velký problém, protože se zamiluje do ženy (dcery), která je dcerou význačného antického obchodníka.
Pompeje ke stažení zdarma jsou ideálním doplňkem ke konzumaci nezdravých jídel v kině. Vizuál Pompejí příjemně překvapil. Včetně katastrofických scén, které nečpí CGI na sto honů. Možná dobrému dojmu nahrával temný nádech spojený s prezentací 3D. Chytil to za správný konec. Sopka se začíná probouzet a dělat neplechu už v první třetině filmu. Pravda, karty v Pompejích nezvolil vůbec špatně - antika pořád táhne, vybuchující sopka neurazí nikdy a osud Pompejí zná každý. Herectví tu ostatně slouží hlavně jako vyplň čekání na to, až se Vesuv uráčí bouchnout a srovnat město včetně všech jeho obyvatel se zemí.
Po hodině konečně začne to, na co čekáme, tudíž zkáza Pompejí. Film je distribuován s titulky i s dabingem. Dabing je v tomto případě pravděpodobně lepší varianta, protože v českém znění mají Pompeje ke stažení příjemně debilní retro-atmosféru. Harington se odhaluje jako herecké poleno, jehož jednu zajímavou polohu vyždímala Hra o trůny. Andersonovi se Pompeje nevymkly z rukou, což nakonec spíš zamrzí. Jsou poměrně nudným konstruktem všeho, co režiséra v době natáčení bavilo.
Pompeje ke stažení zdarma nejsou zcela nezvládnutým filmem, ale chybí v nich cokoliv, co by jim dalo duši a byť jediný moment, který byl nebyl bez potřebného kontextu vytržený z jiného filmu. V podstatě jde o tuctový popcornový spektákl, jenž nevybočuje z hollywoodské šablony a obvyklých klišé, a kterým se divák musí chtě nechtě prokousat, aby mohl být svědkem trochy té antické digizkázy.

Film 300: Vzestup říše ke stažení zdarma

4. května 2014 v 18:42

Dvojka začíná zmínkou o marathonské bitvě v roce 490 př.n.l. a končí zhruba měsíc po událostech jedničky zářijovou námořní bitvou u Salamíny, kde spojené řecké loďstvo pod Themistokleovým (Sullivan Stapleton) vedením dosáhlo rozhodného vítězství nad početně silnější perskou flotilou. Hlavy a údy jsou oddělovány od rozpáraných těl a krev přitom cáká na všechny strany. Kdo nemá rád pohled na krev, měl by se tomuto filmu vyhnout, protože režisér rozjíždí opravdové orgie, umocněné použitým 3D formátem.
Nakonec tvůrci zvolili takzvaný sidequel, což znamená, že se film odehrává víceméně ve stejnou dobu, jako jeho předchůdce, akorát na jiném místě. Nečekejte nicméně návrat charismatického Gerarda Butlera a jeho tlupy. Děj víceméně kopíruje první díl, jen se změnilo prostředí. Moře rozhodně není špatná lokalita, ale po chvíli se zají a akci chybí větší rozmanitost. Zásadní změnou k lepšímu je soundtrack od člověka, který si říká "Junkie XL" a skládá spíše věci, na které se tancujete na Stodolní. Je to příjemná alternativa k "další variaci na Zimmera". Nemluvě o blbé hudbě Tylera Batese z původního filmu. Ve Vzestupu říše se dozvídáme, jak Peršané poprvé zaútočili na Řecko a v bitvě u Marathónu byli odraženi.
I když se měl film původně jmenovat Xerxes, božský král (Rodrigo Santoro) je tentokrát jenom zlověstnou figurou v pozadí. Bylo by s podivem, kdyby po premiéře filmu 300: Vzestup říše nevyšel článek rozlíceného historika nebo fandy řecko-perských válek. V prvním snímku stylizovaného světa antických krvavých řežeb říká Gorgó Leonidasovi: "Nevol jako král ani jako manžel, ale jako svobodný muž.". Druhé kolo řecko-perského střetu ale takřka dokonale naplňuje trailerové přísliby, které zvaly na větší, krvavější a akčnější pokračování filmu.
300: Vzestup říše je koncipován jako sidequel, který se vyznačuje tím, že jeho děj se odehrává nikoli návazně, ale prakticky ve stejnou dobu, i když na jiném místě, než základní verze. Když ho nebudete brát moc vážně a jste otužilými příznivci žánru, kteří v něm mají již něco natrénováno, můžete se docela bavit.

Film Noe 2014 ke stažení zdarma

4. května 2014 v 18:20

Bůh stvořil člověka k obrazu svému, aniž tušil, jak se mu Hollywood odvděčí. Starozákonní Noe, vyvolený spravedlivý, jenž na arše uchránil rodinu a páry zvířat před potopou, předvádí ve filmu hysterické psychodrama. "Je to hollywoodský velkofilm biblických proporcí, ale musíme počkat, zda neutone v moři kritiky a kontroverzí," píše deník Daily Telegraph o novém filmu, který přichází tento týden do amerických kin.
Film Noe ke stažení zdarma není tak nepovedený nebo směšný, jak může naznačovat titulek, jedná se však o nejslabší počin režiséra Darrena Aronofskyho, který se s velkým rozpočtem sice utrhl z řetězu, avšak neinvenčně. Titulní hrdina s pláštěm připomíná na obálce spíš vyžilého Supermana, který nedokáže zabránit zániku světa. Aronofsky a spol. chtěli v komiksu docílit postapokalyptické atmosféry už před potopou. Finální podoba prohnaná hollywoodskou továrnou vstoupí do českých kin tento čtvrtek, hrají v ní Russell Crowe, Jennifer Connellyová, Ray Winstone, Emma Watsonová nebo Anthony Hopkins.
Celý film Noe ke stažení je pro mě poměrně rozpačitý film. Aronofsky na jednu stranu přesně ví, co chce říct a má schopnosti k tomu, aby to říct dovedl. Film je po technické stránce ohromující, skýtá celou řadu opravdu silných momentů. Podle mě je to celkem rozporuplný film, kterému se po technické stránce nedá moc co vytknout a jak již bylo řečeno "biblické" téma se snaží divákům představit moderním pohledem dnešní doby. Z Šétovy linie potomků pochází i náš Noe. Je to prostý milující člověk a se svou ženou Naameh má tři syny - Šém, Chám, Jefet, a žijí na Zemi v období velkého sucha, kdy široko daleko skoro nic neroste.
Během plavby má Noe v hlavě myšlenky, kterých se obával. Co když ani jeho rodina nestojí za záchranu? Vždyť čím se od ostatních lidí liší? Každý člověk má v sobě zaseté zlo. Kromě vzrůstajícího napětí v jeho rodině, rozšířené o nalezenou dívku Ilu, stále častěji vnímá neblahou přítomnost tlupy Tubalcaina. Noe je monumentální, trikově úžasně zvládnutý film, tady se experti z Industrial Light & Magic překonali.
Na Noemovi se toho dá najít hodně nedodělaného, nemá cenu jej vynášet do nebes. Stvořiteli je ale třeba děkovat za jeho filosofickou rovinu. Přestože je Noe ke stažení zdarma kritizován, zatím je divácky poměrně úspěšný. Navíc Hollywood Reporter jej na rozdíl od vatikánského média popsal jako "čerstvý pohled na jednu ze základních událostí biblické historie".